Сопіна Ліна Миколаївна. Шлях лідера – знання, розуміння, вміння

Сопіна Ліна Миколаївна
Сопіна Ліна Миколаївна. Шлях лідера – знання, розуміння, вміння

Україна, Дніпропетровська область

  • 12 серпня 1963 року |
  • Місце народження: село Широке, Верхньодніпровського району, Дніпропетровської області |
  • Директор Верхньодніпровської центральної районної бібліотеки

Діяльність директора Верхньодніпровської бібліотеки направлена на впровадження інновацій в практику роботи бібліотек, розвиток сервісних послуг для користувачів

Сопіна Ліна Миколаївна -  директор Верхньодніпровської центральної районної бібліотеки з 2005 року. 

Народилася вона 12 серпня 1963 року в селі Широке, Верхньодніпровського району, Дніпропетровської області. 

Фахова освіта – бібліотечна, в 1981 році закінчила Дніпропетровське культурно - освітнє училище, в 1988 році  -  Харківський державний інститут культури. 

Розпочала свій  трудовий шлях  бібліотекарем  П’ятихатської  центральної районної бібліотеки у 1981 році, кілька років продовжувала працювати там методистом. 

В 1987 році перейшла до  Верхньодніпровської центральної районної бібліотеки, працювала на посадах: бібліотекарем абонементу (1987 р.), методистом (1987 – 1989 р.р.), старший методистом (1990 - 2004 р.р.), а в грудні 2004 року була переведена на посаду директора.

Ділові якості, добросовісність та ініціативність, уважне і тактовне ставлення до людей допомогли завоювати авторитет серед колег,  місцевого керівництва та жителів району.
Найважливіші досягнення бібліотеки за час свого керівництва вважає відкриття Інтернет – центру в центральній районній бібліотеці, покращення її матеріально – технічної бази, створення доброзичливих взаємовідносин у колективі.

З  2010 року по 2015 рік була призначена виконуючою обов’язки начальника відділу культури, туризму, національностей та релігій райдержадміністрації,  поєднуючи цю посаду з роботою директора Верхньодніпровської ЦРБ.

Зарекомендувала себе вмілим керівником, професійно грамотним працівником, лідером, який надихає підлеглих на працю з максимальною самовіддачею. Вона здатна запалити в людях ту жаринку, що підштовхує їх до дії, надихати кожного працівника своїм прикладом до втілення всього нового та інноваційного. Уважна до деталей, глибоко вивчає проблему, приймає сміливі рішення, завжди знає, що і як треба робити для отримання позитивного результату. У роботі з кадрами приділяє особливу увагу розвитку творчих ініціатив.

В обраній професії Ліну Миколаївну приваблює можливість особистого розвитку, професійного вдосконалення, захоплює динаміка роботи.

Сфера її професійних інтересів –  новини бібліотечного життя та нові   нестандартні погляди на традиційну бібліотечну роботу. Подальший розвиток бібліотеки бачить в розширенні напрямків її діяльності. 

Використовує будь-яку можливість професійних контактів із колегами, бере участь у творчих поїздках з обміну досвідом, впровадження в практику роботи бібліотечних проектів.

Літературна, проектна та творча діяльність

Найбільш успішними та цікавими сторінками своєї фахової біографії вона вважає: 
– проведення на базі ЦРБ виїзної сесії «Роль публічних бібліотек у формуванні краєзнавчого інформаційного ресурсу регіону» в межах Всеукраїнської науково-практичної конференції директорів державних і обласних універсальних наукових бібліотек (2006 р.);

– перемогу у Всеукраїнському конкурсі проектів «Інтернет для читачів публічних бібліотек (LEAP) – IV», який був оголошений відділом преси, освіти та культури США в Україні та отримання гранту на придбання техніки, програмного забезпечення для створення Інтернет-центру в ЦРБ; на урочисте відкриття Інтернет-центру бібліотека приймала шановних гостей: пана Вільяма Тейлора – Надзвичайного та Повноважного Посла США в Україні, пана Райана Коха – заступника Прес-аташе Посольства США в Україні, координатора проекту пані Любинецьку Ольгу Олександрівну – заступника радника з питань преси, освіти та культури Посольства США в Україні (2007 р.); 

– проведення на базі Верхньодніпровської ЦРБ школи керівника-менеджера для директорів і методистів ЦБС «Менеджмент якості – шлях до успішної бібліотеки» (2008 р.);

– участь в програмі «Відкритий світ», фінансованої Конгресом США та її 10-денне стажування в США з питань вивчення  досвіду діяльності бібліотек штатів (2009 р.);

– участь ЦРБ у соціально-бібліотечному проекті «Історія малих міст України», який було започатковано Державною науковою архітектурно-будівельною бібліотекою ім. В.Г. Заболотного під егідою Міністерства розвитку та будівництва України; в процесі реалізації проекту досліджувалися і представлялися по одному місту з кожної області; в Києві Дніпропетровську область місто Верхньодніпровськ представляли працівники Верхньодніпровської центральної районної бібліотеки  (2012 р.);

– участь ЦРБ в написанні проектів програми «Бібліоміст» (2011–2012 р.р.) і перемога в четвертому раунді конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» (2013 р.);

– проведення обласної школи методиста «Методична робота: проектний вектор бібліотечного простору» (2018).

Але на досягнутому Ліна Миколаївна  не зупиняється. Її професійні інтереси поширюються, в першу чергу, на комп’ютерізацію і впровадження інновацій в практику роботи бібліотеки, не забуває вона і про розвиток сервісних послуг для користувачів.

На її погляд, бібліотека сьогодення повинна відповідати вимогам часу, з високою культурою обслуговування, бути центром духовного життя, інформації, освіти, культури, центром, який задовольняє будь які інтереси для користувачів. Тому і подальші плани щодо розвитку бібліотечної системи району пов’язані з комп’ютерізацією бібліотек, впровадження нових технологій в обслуговування користувачів, створення позитивного іміджу бібліотек. 

Уся робота в центральній районній бібліотеці для Ліни Миколаївни є найцікавішою сторінкою професійної діяльності тому, що саме тут вона сформувалася як спеціаліст, як особистість. А сьогодні особливою є становлення її як керівника, пов’язане з постійним самовдосконаленням.

Життєве кредо – ставитися до людей так, як би хотіла, щоб ставилися до неї. Ніколи не втрачати оптимізму.

Має понад 150 публікацій на бібліотечну тематику, це статті про досвід роботи та історію бібліотек району в місцевій пресі.

За добросовісну роботу та вагомий внесок у розвиток культури району Л.М. Сопіну нагороджено подяками і грамотами Дніпропетровської обласної державної адміністрації, обласної ради, обласного управління культури, Верхньодніпровської райдержадміністрації, районної ради, Верхньодніпровської міської ради. В 2017 році нагороджена Почесною Грамотою Міністра Культури України.

 

Олена Матросова
Бібліографія:

Сопіна Л. Переможці конкурсу «Бібліоміст» // Придніпровський комунар. – 2013. – 18 травня. – с.1
Сопіна Л. Запрошуємо до книжкового руху // Придніпровський комунар. – 2010. – 24 березня. – с.3
Сопіна Л.М. Інтернет-центр бібліотеки: реалії сьогодення // Придніпровський комунар. – 2008. – 13 грудня. – с.1
Сопіна Л.М. Обласна школа керівника-менеджера // Придніпровський комунар. – 2008. – 30 серпня. – с.2
Сопіна Л.М. З любов’ю до книги і своєї професії // Придніпровський комунар. – 2008. – 22 березня. – с.2
Сопіна Л.М. Шановні мешканці району! // Придніпровський комунар. – 2007. – 5 грудня. – с.3
Сопіна Л.М. З Днем бібліотек // Придніпровський комунар. – 2007. – 28 вересня. – с.2
Сопіна Л.М. З ювілеєм! // Придніпровський комунар. – 2007. – 22 червня.
Криворучко Л.М. Господиня сільської книгозбірні // Придніпровський комунар. – 1991. – 4 квітня.
Криворучко Л.М. Чарівні лоцмани // Придніпровський комунар. – 1990. – 27 листопада.
Криворучко Л.М. Господиня сільської бібліотеки // Придніпровський комунар. – 1990. – 20 березня.
Криворучко Л.М. Книгу читає колектив // Придніпровський комунар. – 1989. – 20 липня.
Криворучко Л.М. Гостинний дім // Придніпровський комунар. – 1988. – 24 грудня.
Криворучко Л.М. З увагою до читача// Придніпровський комунар. – 1988. – 4 червня.
Створено: 22.08.2018
Редакція від 01.10.2020