Фонтан із чарівного майбутнього
Україна, Дніпропетровська область, м. Дніпро, Катеринославський бульвар
Прогулюючись Дніпром, неможливо оминути цей дивовижний фонтан.
Обираючи маршрут для прогулянки містом, неможливо пропустити Катеринославський бульвар – справжню перлину центру Дніпра, прикрашену одним із найкрасивіших фонтанів міста.
Катеринославський бульвар – цікаве явище сам по собі: це одна з найкоротших вулиць Дніпра. Довжина бульвару складає всього лише 106 метрів. І не дивно, бо окремою вулицею бульвар став не так давно, у 2004 році. І тоді ж було створене справжнє диво, найпомітніша прикраса бульвару – інтерактивний фонтан.
Історія його створення пов’язана з історією старої підземної річки, що протікала на місці Катеринославського бульвару. Звалася вона Половицею, і згодом була закута у колектор, і з того часу протікає точнісінько під бульваром.
Спочатку фонтан мав бути лише часткою ансамблю з фонтану та струмка – як невеличкий пам’ятник річці Половиці. Але згодом проект було призупинено, і поки що бульвар прикрашають лише струмені фонтану.
Як згадує архітектор Ольга Подушкіна, цей фонтан з самого початку планувався не як самостійна прикраса міста, а як частина архітектурного ансамблю Катеринославського бульвару. І цей план цілком вдався – дуже важко уявити, що це водне диво могло би бути десь у іншому місці.
Самостійної назви йому так і не дали, і в народному слові він досі залишається «фонтаном на Катеринославському бульварі». Проте це один із найпомітніших і найулюбленіших фонтанів жителів міста. Струмені води вириваються з-під землі – ніби крихітні холодні гейзери. Не дивно, що в літню спеку поміж водяних стовпчиків метушиться не лише малеча, але й дорослі раді охолодитися.
Але по-справжньому краса фонтану розкривається ввечері, коли вмикається різнокольорове світло, и починається дивний танок води та променів: синіх, червоних, зелених. Враховуючи те, що вогнями сяє увесь бульвар – прикрашена кожна будівля – місце має казковий вигляд. Не дивно, що саме цей фонтан майже відразу після відкриття став улюбленим місцем для весільних фотосесій. Молодятам важко знайти більш ніжне і легке тло навіть у такому багатому на гарні місцини місті як Дніпро.
Через незвичайну конструкцію та сучасний урбаністичний вигляд з фонтаном не пов’язано класичних легенд. Немає куди кинути монетку, щоб повернутися, не цілуються на його тлі закохані (довелося б низенько присідати). А от проскочити влітку поміж стовпчиків води та не замочити одяг – вірна прикмета спіймати у фонтані удачу. Особливо ця місцева традиція популярна у студентів під час весняних і літніх іспитів. Проте й більш серйозні люди не нехтують такою можливістю прихопити трохи удачі.
Тож, якщо вам дуже треба трішки талану – обов’язково завітайте помилуватися на яскравий фонтан Катеринославського бульвару.
Дмитрий Волик: Днепр — современная архитектурная столица Украины [Электронный ресурс].– Режим доступа: https://dp.informator.ua/2017/06/30/dmitrij-volik-dnepr-sovremennaya-arhitekturnaya-stolitsa-ukrainy/
Екатеринославский бульвар в Днепропетровске – место отдыха и встреч [Электронный ресурс].– Режим доступа: https://planetofhotels.com/ukraina/dnepropetrovsk/ekaterinoslavskiy-bulvar
С ручьём и фонтанами: в Днепре Екатеринославский бульвар изменится до неузнаваемости [Электронный ресурс].– Режим доступа: https://dnpr.com.ua/dp-life/s-ruchjom-i-fontanami-v-dnepre-ekaterinoslavskij-bulvar-izmenitsja-do-neuznavaemosti-video/
Фонтан на Екатеринославском бульваре в Днепре вышел из «зимней спячки» [Электронный ресурс].– Режим доступа: https://dp.informator.ua/2018/04/10/fontan-na-ekaterinoslavskom-bulvare-v-dnepre-vyshel-iz-zimnej-spyachki/
Фонтанная летопись Днепропетровска [Электронный ресурс].– Режим доступа: https://gorod.dp.ua/news/108290
Фонтаны Днепра: история создания и фотографии [Электронный ресурс].– Режим доступа: https://dp.vgorode.ua/news/transport_y_ynfrastruktura/269201-fontany-dnepropetrovska-ystoryia-sozdanyia
Фонтани Дніпра: історія створення і фото
Фонтан на Катеринославському бульварі
Топ-5 фонтанів набережної Дніпра
Найгарніші фонтани Дніпра
Фонтани Дніпра: історія і перспективи
Редакція від 07.10.2020