Голубі озера: територія комфортного відпочинку

Голубі озера: територія комфортного відпочинку

Україна, Дніпропетровська область, м. Кам'янське, Дніпропетровська область

Активний спорт, чиста вода, сосновий ліс і усміхнені люди, – все, що потрібно для релаксу.

«Морський» відпочинок... вдалині від моря

Якщо вам вже зовсім ніколи відпочити – 
значить, саме час відпочити
Сідні Гарріс

З настанням літнього сезону у багатьох виникають складнощі з вибором місця для відпочинку. Кожен хоче обрати унікальний, цікавий і красивий варіант, аби можна було чудово провести вільний час. Якщо до моря далеченько, а коштів і часу не завжди вистачає, не варто впадати у відчай. В Україні багато місць, де можна поплавати, попірнати та повалятися на чистому пісочку. Для тих, хто вважає за краще відпочивати в оточенні лісу на березі водойми, Голубі озера – ідеальний варіант для літнього відпочинку, особливо з дітьми. Цей чудовий райський куточок Дніпропетровщини, оточений сосновим лісом, розкинувся під містом Кам’янське. Єлизаветинський котлован уже давно став улюбленим місцем відпочинку не лише тамтешніх мешканців, а й стомлених ритмом життя туристів зі всього нашого регіону.

Голубе озеро утворене штучно на початку 70-х років минулого століття. У той час активно забудовували житлові масиви тодішнього Дніпродзержинська, і з Єлизаветинського кар’єру брали пісок. Як жартують місцеві, завдяки цим озерам і була побудована практично половина промислового міста. Виїмка була дуже швидкою й об’ємною, і на певній глибині раптово й стрімко почала з’являтися вода. Розповідають, що люди ледве встигли вибратися, залишивши там техніку. В результаті котлован кар’єру заповнився водою площею близько 200 тис. кв. метрів і глибиною, що сягає 20, а місцями – й 40 метрів. 

Озеро розташоване в сосновому лісі, вода в ньому ніколи не застоюється завдяки підземним джерелам. Воно приваблює відпочивальників чистою та прозорою прісною водою. Цінність озера полягає в тому, що його можна використовувати як резерв питної води, тому що сюди не скидають промислові та каналізаційні стоки. Останні перевірки хімічного складу води показали, що він відповідає нормам, а ось бактеріологічних досліджень озера ще не проводили. У блакитного озера є ще одна особливість: воно ніколи не замерзає та не хвилюється. Існує легенда, що озеро сполучається з Чорним морем і зовсім не має дна. Науковці та дайвінгісти стверджують, що дно все ж є, однак досягнути його непідготовленій людині складно.

Назва озера говорить сама за себе, тому що колір води в усіх озерах блакитний, іноді з зеленуватим відливом. Якщо бути зовсім точним, це озеро не завжди блакитне. Колір водойми обумовлений заломленням сонячних променів у глибинах. Він залежить від погоди, часу доби, сезону, особливостей зору. У палітрі озера виділяють сотні відтінків, від бірюзового до блакитнувато-палевого. Колір водойми мінливий, незмінна лише чистота водяного дзеркала.

Круті піщані схили, величезне звивисте коріння могутніх сосон, оголене вітром, створюють прекрасні пейзажі. Така природна атракція неабияк полюбилася і тим, хто полює на красиві світлини або неймовірні кадри для блогів чи відеокліпів.

Відвідувачі водойми можуть досить успішно порибалити. Тут водяться окунь, плотва, карась і щука. Так що риби, і великої, і малої, тут вдосталь. Тому і шанувальникам риболовлі та любителям вишуканих рибних делікатесів буде приємно відпочити і скуштувати смачних рибних страв.

Традиційно відпочивальники приїжджають на озеро зі своїми наметами, щоб залишитися там на кілька днів, або наймають житло на місцевих комфортних базах відпочинку. Підприємці активно розвивають інфраструктуру на березі мальовничого кар’єру, аби мотивувати туристів повернутися туди знову. Господарі пропонують відпочивальникам катання на човнах і квадроциклах, піші та кінні прогулянки місцевістю. Інфраструктура на базах відпочинку дозволяє проводити тут різного роду фестивалі, водномоторні шоу та екологічні акції.

Наприклад, за ініціативою екологічної організації «Голос Природи» відбулась акція «Запустимо в Блакитне озеро життя!». Під час її представники громадськості, бізнесу та науки запустили в озеро 263 кг малька білого амура і товстолобика з метою зниження рівня заростання водойми. Задля прибирання сміття на Воронячому півострові та популяризації правил відпочинку на природних територіях систематично організовують акції «Чистий слід».

Для прихильників здорового способу життя активісти організували спортивно-екологічні зони відпочинку на Єлизаветинському котловані. Для юних спортсменів, які представляють такі види спорту як акробатика, тхеквондо, спортивний водний туризм, на території спортивно-екологічної зони відпочинку працює наметове містечко. Саме тут юніори та їхні батьки одночасно і займаються спортом, і відпочивають, а фахівці проводять на базі табору повноцінну підготовку, щоб гідно виступати на змаганнях всеукраїнського масштабу.

Розвитку координації людини, підвищення її спритності, гнучкості та загальної витривалості сприяє вейкбординг. Цей вид спорту здатний замінити сноуборд взимку, тож для любителів екстриму та драйву був відкритий вейк Парк «Голубое озеро». В його акваторії швидко навчать кататися на вейк і допоможуть підвищувати рівень майстерності на канатній дорозі. 

Тож навіть один день, проведений на Голубому озері, дає можливість оздоровити стомлену офісним кріслом спину, надихатися свіжим сосновим повітрям, поповнити власну фотоколекцію гарними світлинами та відкрити для себе нову казкову Дніпропетровщину.

Оксана Шевченко
Бібліографія:

Блакитне озеро на Дніпропетровщині // Вісті Придніпров’я. – 01.09.2016. – С. 3.
Март Е. Вода в озере почти питьевая // Событие. Днепропетровск. – 2010. – № 36 (8.09). – С. 4.
Ситько А. Голубые озера – чудо природы // Приднепровская магистраль. – 2009. – № 32 (21.08). – С. 8.
Тарасенко В. Голубое озеро, или Елизаветовский котлован // Недвижимость в движении. – 2006. – 23 авг. – С. 4.
http://www.gio.ee/watch?v=7rtA1uoetNg&list=PLKYGSry4c7IQ5qju8M1eNh9ucqBdTrudw
Створено: 16.04.2019
Редакція від 15.09.2020