Тест «Народу парост Іван Манжура»
Україна, Дніпропетровська область
Тест про життєвий і творчий шлях поета, етнографа і фольклориста Івана Манжури.
Сучасники бачили в Іванові Манжурі одного з найбільших фольклористів ХІХ століття, який зібрав надзвичайно вагоме рідкісне етнографічне багатство Катеринославщини та Харківщини. Він записав сотні пісень, казок і прислів’їв, що в них народ правдиво розповідав про своє життя. Про авторитет Івана Манжури як діяча вітчизняного народознавства красномовно свідчить те, що у 1887 році його було обрано дійсним членом Харківського історико-філологічного товариства, а пізніше (1891 р.) – дійсним членом Товариства аматорів природознавства, антропології та етнографії при Московському університеті. Він сміливо йшов туди, куди вели його серце та розум, був у лавах сербських борців за свободу, як «неблагонадійного» його до останніх днів переслідувала поліція, його перу належать твори, заборонені царською цензурою. У віршах Івана Манжури дослідники знаходять чимало оригінальних образів, властивих митцям, що мають неповторне поетичне мислення, свою образну систему, свій стиль. І все це – на фоні життєвих поневірянь і трагічної особистої долі!
Пропонуємо розгадати тест, який комусь тільки відкриє ім’я видатного земляка, а комусь нагадає окремі періоди його короткої біографії і творчості. То ж почнемо!
Архівна спадщина Манжури Івана Івановича (1851–1893) у фондах Інституту рукопису Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського //
Василенко Н. Весняне Свято Івана Манжури в Рубанівському-2019 //
Василенко Н. Іван Манжура – український казкар, поет, вчений фольклорист //
Василенко Н. Іван Манжура «Степові думи та співи» (1889) //
Василенко Н. Не хрещатим барвіночком, не запашним василечком життя наше процвіло… //
Гапоненко Т. Іван Манжура – збирач скарбів словесних //
Козак Т. Перше періодичне видання в Катеринославі //
Редакція від 05.11.2021