Місто Дніпро – патріотичний форпост нашої країни
Житловий мікрорайон міста Дніпра Червоний Камінь останнім часом прикрашено муралами, які увічнюють пам’ять про полеглих у російсько-українській війні.
Житловий мікрорайон міста Дніпра Червоний Камінь, розташований у західній частині міста між ж/м Покровський і Нові Кодаки, став черговою локацією, де з’явився новий патріотичний стінопис. У жовтні харківський художник-мураліст Олександр Брітцев намалював новий мурал «Повернення сокола».
Мурал створено у співпраці з партнером фонду, мережею супермаркетів «VARUS». Він розташований поруч із «Алеєю живої пам'яті ТАПС» за адресою м. Дніпро, вул. Юрія Кондратюка, 8.
Алея живої пам’яті загиблих Героїв України – проєкт висадки дерев на знак пошани загиблих військовослужбовців, місце, де можна жити, любити і пам’ятати своїх рідних і близьких людей. Разом із родинами загиблих Благодійний фонд «ТАПС» висадив 42 дерева. Навесні та восени 2024 р. планується додати нові рослини. Обидва проєкти – алея та мурал – шана загиблим. QR-коди, розміщені на кожному іменному дереві – розповіді про життя полеглих воїнів.
Новий стінопис – це зображення дівчини в оточенні маків. Вона тримає на руці сокола та тягнеться, щоб його поцілувати. Це – символ життя та подвигу кожного захисника і захисниці, символ продовження їхнього життя і збереження пам’яті про них. Дівчина – узагальнений образ матері, дружини, сестри, доньки та всієї України, що чекають на повернення з війни своїх захисників і захисниць. Сокіл – символ гордості, мужності та сміливості тих, хто віддає своє життя за свою країну та її Незалежність, відображення спогадів про тих, хто загинув на війні й залишив своїх близьких в очікуванні. Маки – квітка-символ печалі та пам’яті про захисників. Українська хустка – жіночий символ України, її оберіг.
Січеславська Набережна – один із символів Дніпра. Всесвітньо відома американська художниця Колетт Міллер, яка входять до світової четвірки «інстаграмних» вуличних творів мистецтва, у межах глобального артпроєкту створила мурал «Крила Янгола» за адресою Січеславська набережна, 29. Художниця малювала такі крила в Африці, Австралії, Англії, США, Франції, Китаї, Японії, Малайзії, ОАЕ тощо. За думкою мисткині – крила – символ захисту, добра, надії та єдності. У малюнку в нашому місті художниця використала кольори логотипу Дніпра.
Вулиця Володимира Антоновича – одна з найстаріших вулиць у місті. На її розі з вулицею Степана Бандери з’явився мурал, створений працівниками Дніпропетровського фахового мистецько-художнього коледжу культури. Ідея малюнка належить стріт-арт художнику Тимуру Левченку. Стінопис є дипломною роботою, який на отримані кошти від гранту Українського культурного фонду створила випускниця коледжу, проєктна менеджерка Ірина Камбур. За словами мисткині, мета стінопису – підтримка військових, стабілізація емоційного стану дітей і всіх українців у цілому.
Художник Тимур Левченко зобразив мальовничу дівчину-Україну, яку захищає воїн. Героїня муралу – дівчина в українському вбранні з сояшником у руках. За її спиною – український воїн-охоронець.
Редакція від 03.11.2023.