Наіль Ісмайлов: «З правом на надію…З вірою в любов»

Ісмайлов Наіль Ельман
Наіль Ісмайлов: «З правом на надію…З вірою в любов»

Україна, Дніпропетровська область

  • 3 липня 1989 |
  • Місце народження: м. Дніпро |
  • письменник

Наіль Ісмайлов – письменник, який любить життя і ділиться цією любов'ю з оточуючим світом.

Молодий письменник сучасної української літератури. Автор романів «Мелодія Осені», «По небу вниз», «Без імені та по-батькові». В своїй творчості поєднав східну витонченість, духовні цінності Сходу та глибину і щирість української душі. Дипломант Всеукраїнського літературного конкурсу Dnipro Book Fest 2019.

Ніякі багатства світу не зрівняються з тим, на
що спроможне людське серце. Про це я й пишу.

Н. Ісмайлов

Наіль Ельман Ісмайлов народився 3 липня 1989 року в м. Дніпро. У 13 років переїхав із батьками до м. Сумгаїта в Азербайджані, де закінчив школу та економічний факультет Державного економічного університету (м. Баку) за спеціальністю «Оцінювання». Повернувшись в Україну, довгий час працював за фахом у банківській сфері. Наразі автор живе у м. Дніпро та працює у сфері інформаційних технологій.

Наіль професійний спортсмен, захоплюється живописом та має музичну освіту. Володіє п'ятьма мовами. Наіль активно бере участь у благодійних заходах, йому небайдужі проблеми знедолених. Цій темі присвятив свій роман «Без імені та по-батькові».  Бере активну участь у соціальних акціях: передав свої книги до бібліотек української діаспори м. Праги, виступав перед підлітками у межах проєкту «Соціалізація випускників-підлітків дитячих будинків міста Дніпра», засновником якого є ГО «Інститут культурного спадку» (м. Дніпро), перераховує кошти від продажу книг на благодійність. З особливою увагою та трепетом письменник ставиться до дітей і підлітків, намагається прищепити їм віру в себе не лише через свою творчість, а й під час відвідин дитячих будинків і центрів реабілітації.

Цікавитись літературою почав ще у 12-річному віці, писав вірші, опановував ази віршотворчості. Згодом спробував себе у прозі. Наіль автор трьох романів: «Мелодія Осені», «По небу вниз», «Без імені та по-батькові». Просуває свої твори чере літературну агенцію, соціальні мережі: Фейсбук, Інстаграм, канал Телеграм, є сторінка на українській Вікіпедії. Виступає на різних літературних заходах міста, в бібліотеках, на телебаченні. Має прихильників своєї творчості в Азербайджані.

Книги – дотик до душі

У книгах людина зможе знайти океани почуттів
і виявити цілі Всесвіти всередині себе.

Наіль Ісмайлов

Молодий письменник з Дніпра Наіль Ісмайлов

Наіль Ісмайлов – письменник із багатим внутрішнім світом, який поєднав східну витонченість та українську глибину, наділений природнім чуттям, емоційний, любить людей. У творчості як і в житті, у стосунках з собою та людьми щирість, любов та добро вважає головними. Любов ніколи не засуджує і ніколи не відштовхує – саме це хоче донести до кожного читача автор:

«Довіряючи людям слова і думки, письменники оголюють свою душу і передають її з рук в руки. У наш час не у всіх людей чисті, як і їхні серця, руки. Важливо передати свої почуття і думки тим, у кого, незважаючи на всі гіркоти і складнощі, руки залишаються завжди чистими».

«Головне втягнути читача у світ почуттів, де він побачить самого себе» – говорить Наіль. І це йому вдається. Красиві, романтичні і неймовірно душевні книги письменника підкорили безліч читачів в Україні й за кордоном.

Автор пише в стилі романтизму про головне для нього – кохання, для якого не існує віку, національностей, релігій, про повагу до батьків, важливість свого коріння, піднімає тему стосунків між чоловіком і жінкою, взаємоповаги, тему сім’ї та дітей. Йому не байдужа тема долі людей із омеженими можливостями. Наіля приваблює образ сильного героя, який долає перепони долі на шляху до власного щастя. Письменник намагається показати різні грані людських стосунків та їхню кульмінацію у період випробувань почуттів однієї людини до іншої.

Темі пам’яті, пошуку себе, самовизначення присвячений роман Н. Ісмайлова «По небу вниз». Книга, в якій переплелись романтика, філософія і містика. Головний герой кожні три тижні прокидається в образі іншої людини і не знає, як виплутатися з цього кармічного лабіринту. Ціла глава та незвичайна історія з роману присвячена рідному місту – Дніпру.

Роман має свою філософію, що зводиться до такого висновку: любов – це і є той шлях, до якого прагне кожен, щоб знайти гармонію у стосунках із близькою людиною і світом, що її оточує. Знайшовши Лурдес, головний герой згадує своє втрачене ім’я і свою дорогу додому, цим самим підтвердивши ідею, що любов – це і є дорога до себе, до своїх витоків. Знайти себе – це знайти шлях до своєї любові, адже любов – це і є той світ, у якому має жити щаслива людина.

Книга приємно вражає глибокою мудрістю, змушує замислитися над основними засадами життя: що таке родина, наскільки важливу роль вона відіграє, пошук спорідненої душі. Сьогодні, коли сімейні цінності вважаються анахронізмом, Наіль Ісмайлов представляє сім'ю як найвищу мету чоловіка та жінки, які об'єднуються в єдине ціле.

«Дуже важливо зберегти в собі дитяче сприйняття світу, і якими б дорослими, якими б багатими ми не стали, ми повинні жити чесно, в гармонії зі своєю внутрішньою і незмінно щирою дитиною», – Такеші Кітано

Друга книга Наіля Ісмайлова «Мелодія осені» (існує в електронному форматі) – роман про кохання, про почуття самотності, через яке проходить багато з людей. Цей твір – віддзеркаленням душі будь-кого, хто кохає, хто потребує турботи, розуміння, хоче відчути себе потрібним. Та інколи в почуття людей втручається Боже Провидіння…

«Знаєш, про що говорять на небі? Там говорять про любов, про те, що це і є сенс будь-якого життя і найкращий подарунок для людини. На небі кажуть, що любов дається не всім, а лише тим, чия віра в неї подібна до краплі дощу, яка дарує новий початок. Ти коли-небудь бачив, як вранці квіти в пустелі, спрямувавши погляд до небес, благають дати їм дощу? Вони вірять, що одного разу він проллється, та їх серця будуть сповнені новим життям. Ось так само вір і ти, терпляче чекай», – Наіль Ісмайлов «По небу вниз»

Наіль намагається донести до читача думку про те, що кохання дає людині крила, піднімає до небес, де є спокій та впевненість у всіх починаннях. Воно дає шлях до самопізнання, подолання страху, вибору життєвого шляху.

Третій роман Н. Ісмайлова «Без імені і по-батькові» – це роман почуттів, які криються в безнадійних серцях, біль самотності, втрата віри у справжні почуття, пошук сенсу життя. Це спроба письменника привернути увагу суспільства до проблем знедолених, людей з обмеженими можливостями. Всі вони варті любові, спроможні на велике почуття – любов, для якої не важливо хто ти: інвалід, сирота чи людина похилого віку.

Книжка – про кохання дівчини-інваліда, яка до аварії була балериною в театрі та виступала на сцені. З роками, зневірившись і впустивши в серце холод, вона зустрічає янгола з розбитим серцем й обрізаними крилами, молодого хлопця-сироту з жахливою травмою дитинства.

Автор ніби заглядає в душу багатьох дітей, і бачить їхню самотність, страхи, зневіру, проживає їхні емоції. Роман вийшов сповненим почуттів і водночас – філософським. Завдяки тому, що автор належить до трьох різних східних народів – дух кожного живе в його серці, тому легше проникати в тонку психологію людської душі взагалі.

Тема кохання невичерпна, бо невичерпним є духовний світ людини. Як вважає Наіль, Любов рухає світом, живить філософію життя. Відчувається багатогранний талант письменника, в якому відбивається ментальність таких близьких культур, духовних цінностей між Сходом і Україною. Спільним можна вважати любов до рідної землі, боротьбу за її добробут, бажання припинити війни та допомагати тим, хто цього потребує. Ну і як не згадати про легендарну гостинність, притаманну і народам Сходу, й українцям, щирість душ і одвічну боротьбу світла й темряви, боротьбу світлої людини з перешкодами і негараздами. І тільки через романтизм можна спілкуватися мовою добра і кохання.

«Бути світлом на темному шляху інших людей, будувати простір любові навколо себе – це і є сенс мого життя» – вважає автор.

«Поділившись частинкою світла, Ви завжди залучите щось більше в свій світ», – Наіль Ісмайлов.

З діалогу :

– Скільки грошей ви витрачаєте на книги?

– Книги не дорожчі піци або суші в кафе, не дорожчі тих сигарет, викурених вами за тиждень. Книга набагато дешевша ніж вечірки і клуби, кіно та інші швидкоплинні розваги. У книгах багато життя і любові, справжнього і прихованого, таємничого і чистого ... Я завжди вибираю книги», – Наіль Ісмайлов

«…Саме любов позбавляє нас егоїзму, агресивності, відчаю. Безсмертя кожного з нас в тому, що ми залишаємо після себе. Хтось залишає музику, надихаючи людей, хтось відважного сина, який врятував дітей на війні, хтось добру книгу, яка спонукає не впадати у відчай…» – Е. Сафарлі

Книги автора:

Исмайлов Н. По небу вниз: Роман.– К.: ЛА «Друге дихання», 2018. – 268 с.
Исмайлов Н.Э. Мелодия Осени / худож. А. Скирта.– Днепр: Середняк Т. К., 2017.– 167 с.
Исмайлов Н. Без имени и отчества.– Днипро: Изд-во Середняк Т.К., 2019. 
Исмайлов Н. «Жизнь прекрасна, даже когда мир жесток»: [О романе Н. Исмайлова «Мелодия осени»] // Позиция.– 2017.– № 13 (4.04).– С. 4.

Фото надані Н. Ісмайловим

 

Світлана Сухіна
Бібліографія:

Ковтун М. «По небу вниз»: [О начинающем писателе Н. Исмайлове, презентации его книги «По небу вниз»] // Позиция.– 2018.– № 38 (13.11).– С. 4
Кушнір А. Письменник Наіль Ісмайлов: «Ми оточені багатьма шляхами і маємо їх спробувати» // Україна молода.– 2019.– 19 лют.– С. 3.
Побігай Я. Про молодого сучасного українського письменника із Дніпра Наіля Ісмайлова // Голос України.– 2019.– 27 квіт.
Руденко Д. Книжки Наіля Ісмайлова можна читати в Празі // Калейдоскоп.– 2019.– №4.– С. 17.
Створено: 02.03.2020
Редакція від 07.10.2020