Прогуляймося парком Гагаріна у Дніпрі
У будь-яку пору року манить на свої тихі алеї затишний парк Гагаріна у Дніпрі.
Парк Гагаріна – один із чудових куточків нашого міста. Рекреаційна зона серед великого міста, місце, де можна побути наодинці з природою.
Сучасний парк Гагаріна було засновано у 1964 р., коли частину території Ботанічного саду, відокремлену для паркової зони, було названо на честь першого космонавта планети.
Сьогодні Gagarin Park – один із соціальних проєктів громадської організації «Асоціація Ноосфера» з благоустрою частини паркової зони Ботанічного саду Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара.
Але історія цієї зони відпочинку почалася ще в понад століття тому.
У 1910 р. Катеринославське міське управління постановило організувати Дослідницьку сільськогосподарську станцію. Її місцем стала тодішня околиця міста поряд із міськими дачами. Організаторами станції виступили професори Харківського університету, брати Олександр та Леонід Рейнгарди.
У 1941 р. паркова зона стала останнім притулком 11-ти тис. городян єврейського походження, яких розстріляли у цьому урочищі. На згадку про ті страшні події у 1974 р. встановлено меморіальний камінь, який у 2002 р. замінили гранітною стелою. З 1963 р. Ботанічний сад став заповідною зоною, а у 1964 р. третину його відокремили для парку Гагаріна.
З 2019 р. почалася реорганізація паркового простору. Облаштували природний рельєф – проклали алеї, доріжки типу «лабіринт», оновили лавиці та ліхтарі. Поступово додавали сучасний арт-простір.
У 2021 р. з’явилася паркова космічна фотозона «На Марс» – перша скульптура, яку під час Всеукраїнського фестивалю ковальського мистецтва KovalFest створив бердянський коваль Олександр Шапошник. Вона уособлює віру у власні можливості.
У 2022 р. встановили ковану «Ретро камеру» – подарунок майстра Сергія Власенка, присвячений студентам і викладачам факультету систем та засобів масової комунікації ДНУ ім. Олеся Гончара.
У 2023 р. додалась ознака нашого часу – величезний бронежилет вагою 2,5 т., що символізує єдність українського народу та ЗСУ. Його зробили з автомобільних ресорів у волонтерському центрі «Паляниця». Автор проєкту – Євген Благун із м. Запоріжжя.
У парку встановлено три центри опитування, через посередництво яких можна відповісти на питання: «Чи сподобалось вам сьогодні у нашому парку?», залишити відгук, сканувавши QR-код, підтримати облаштування паркового простору благодійним внеском
Тож сучасний парк Гагаріна – унікальне місце, яке може стати центром культурного розвитку й освіти, дозвілля та відпочинку.
Редакція від 14.02.2023.