Поява населених пунктів пов’язана з розвитком шляхів як транспортних комунікацій. «Злодійський шлях» сприяв виникненню та розвитку міст Дніпропетровщини.
Директор Павлоградської міської ЦБС уміло поєднує виробничо-господарську діяльність, керівництво кадрами та впровадження сучасних послуг в бібліотечній справі.
Однією з найцікавіших загадок історії та культури краю є археологічні пам’ятки, так звані майдани. Дослідники пропонують численні версії їхнього походження.
«Сім чудес Дніпропетровщини», художньо-пізнавальна книга для юнацтва, відкриває цікаві сторінки історії краю. Частина перша про таємниці скіфських курганів.
Він мав сміливість вдатися до жанру історичного епосу в поезії, для душі малював, впроваджував найсучасніші методи лікування у стоматології, був меценатом.
Герої книги Ірини Голуб «Сім чудес Дніпропетровщини» продовжують подорожувати рідним краєм. Друга подорож присвячена скіфським і половецьким кам’яним бабам.
Діяч громадянської війни, видатний полководець, анархіст Нестор Махно, безперечно, був непересічною особистістю і залишив глибокий слід в історії нашого краю.
Козацькі пісні Дніпропетровщини – важливий елемент культури та історії краю, історії України, невичерпне джерело знань про життя козаків і козацьку добу.
Верхньодніпровська центральна районна бібліотека – одна з найстаріших в області, головна книгозбірня району, інформаційно-освітній і культурний центр міста.
Напередодні весілля наші предки пекли коровай, прощалися з дівочою та парубоцькою волею, прикрашали гільце, плели вінки, запрошували родичів і сусідів.
Прекрасний рекреаційний простір із мальовничими краєвидами, де можна насолодитися участю в мистецьких заходах, танцювальних і музичних вечорах, майстер-класах.
У дивному степовому краї мандрівник відчує запах полину, побачить, як кружляють соколи, почує свист козацьких стріл і стукіт шабель, спів солов'їв у гаях.
Захоплююча фотопрогулянка стародавнім Верхньодніпровськом знайомить із затишним містом, яке розташувалось на річці Самоткань та березі Кам’янського водосховищ
Валер’ян Підмогильний – феномен в українській літературі першої половини ХХ століття: майстер психологічної прози, митець-філософ, перекладач з французької.
Інтелектуальна проза Валер’яна Підмогильного, незважаючи на більшість безперспективних фіналів та повну зневіру героїв, дає надію на світло та шанс, – «бути!».
Покров – місто, де минуле і сучасність сплелися воєдино у славетній історії, що від скіфів та запорозьких козаків дорогоцінним скарбом плекають нащадки.
Портрет настоятеля Нікопольської Покровської церкви Григорія Крем’янського зберіг не лише ім’я художника, а й первинний задум будівників святині XVIII ст.
Вони – люди різного віку та професій, представники різних національностей. Але вже багато років їх об’єднує спільна риса – щира любов до української пісні.
Фах хірурга покликаний рятувати життя людей – це неймовірна відповідальність, але і величезна радість! Олександр Кублицький все життя присвятив цій професії.
Вона бачила легендарного Д. Яворницького, спілкувалась із загадковим вченим, письменником і розвідником В. Петровим, відкрила таємничі сторінки історії…
Дніпропетровське національно-культурне товариство «Романо Кхам» засноване для збереження культури, традицій, мови, формування національної свідомості ромів.
Про участь у радянській місячній програмі дніпровських ракетників розповідає один із провідних розробників посадкового блоку місячного корабля Микола Лемех.
Серед традиційних тем петриківського розпису є й особлива – Різдво. Навіть зима на петриківських мальовках яскрава і тепла, з особливим святковим настроєм.
Журналіст Олександр Черніков загинув 22 січня 2015-го поблизу Донецького аеропорту, прикриваючи відхід бойових товаришів під обстрілом російських танків.
Балки Бочино та Верхня Щурівська – частина унікального байрачно-степового комплексу з реліктовими деревами, рідкісними видами рослинного і тваринного світу.
Напевне, не всі мешканці мікрорайону Інгулець, знають, що поруч з ними живе чарівник, здатний зі звичайного грушевого дерева та каменю творити шедеври.
У старій частині Нікополя збереглися пам’ятники історії та культури, які можуть стати об’єктом національних і міжнародних туристично-екскурсійних маршрутів.
Галина Миколаївна Хмель-Дунай – кандидат біологічних наук, доцент, викладач біохімії спорту Дніпровського інституту фізкультури, мовознавець, вишивальниця.
Berry Land – сімейний відпочинок, який вразить не тільки своєю розважальною програмою, а й корисною інформацією про фермерське господарство та агрономію.
Українське весілля на Катеринославщині мало свої традиції, звичаї, обряди, надбані поколіннями. Перевірити вашу обізнаність традиціями краю допоможе тест.
Актор підкреслено емоційний, виразно експресивний, безмежно зрозумілий і чесний, завжди тонко визначав царину, де перетинаються інтереси драматурга й актора.
Чумакування проіснувало до 70–80 років XIX століття. Разом із ним зник цілий пласт української культури, пам’ять про яку залишилася в історичних свідченнях.