Ковнір Віра Миколаївна
Віра Ковнір: «ЦБС це – моє життя»
Україна, Дніпропетровська область
- 15 червня 1940 р. |
- Місце народження: село Лукомер, Березовський район, Брестська область (Білорусь) |
- Директор Новомосковської міської ЦБС (1985-2013)
Віра Миколаївна брала активну участь у громадському житті міста, була членом жіночої ради міста та ради відділу культури міськвиконкому.
У кожної жінки є свій особливий дар, який робить її єдиною і неповторною. Одні присвячують себе сім’ї, інші стають неперевершеними професіоналами, асами своєї справи, треті вміло користуються своєю зовнішньою привабливістю, щоб завоювати успіх у оточуючих. І тільки обраним вдається втілити в собі усі ці якості.
Її життя схоже на бурхливий роман, в якому є і яскраві сторінки
романтичного кохання, і трагічні відголоски афганської війни…
І таким яскравим взірцем гармонійного єднання усіх цих якостей сміливо можна назвати колишнього директора Новомосковської міської ЦБС – Віру Миколаївну Ковнір. Адже вона справедливо заслуговує звання зразкової дружини, матері та господині. Вона виявила в багаторічній роботі на бібліотечній ниві свої особливі ділові й організаторські здібності умілого керівника. Вона завжди була і залишається щиросердечною, чарівною та привабливою жінкою. І, напевно, саме в цій багатогранності талантів і криється секрет її успіху. Адже все її життя – це творчість, звершення, пошук нового і небувалого.
Життя Віри Миколаївни схоже на бурхливий роман, в якому є і яскраві сторінки романтичного кохання, і трагічні відголоски афганської війни, і впевнене просування в бібліотечній кар’єрі.
Народилася Віра Миколаївна 15 червня 1940 році в Білорусі, у селі Лукомер, Березовського району, Брестьської області. Після закінчення школи отримала фах бібліотекаря у Петрозаводському культурно-освітньому технікумі. З 1961 року працювала в районній бібліотеці міста Пружани Брестської області. У 1967 році закінчила навчання на бібліотечному факультеті Мінського педагогічного інституту. Свою трудову діяльність розпочала в Амурській області, де працювала завідуючою бібліотеки військової частини селища Магдачачи з 1970 по 1977 рік.
Наприкінці 70-х Віра Миколаївна приїхала до Новомосковська. Доля склалася так, що в 1977 році вона почала працювати на посаді завідуючої бібліотеки-філії № 3. Її організаторські здібності та вольовий характер керівника прийшлися до вподоби на той час директора міської ЦБС Раїсі Петрівні, і вона у 1979 році призначила Віру Миколаївну завідуючою центральної дитячої бібліотеки. А через декілький час, у 1985, передала естафету керівництва справами ЦБС. І Віра Миколаївна з честю і гідністю пройшла шлях директора ЦБС, зберегла і примножила добрі традиції бібліотек Новомосковська.
Завдяки їй ентральна бібліотека має одне з найновіших
і найкращих в області приміщень сучасного типу
Майже 30 років Віра Миколаївна очолювала міську централізовану бібліотечну систему Новомосковська. За цей час багато чого змінилося. Відбулося декілька переїздів центральної бібліотеки у нові приміщення.
Все своє життя віддала Віра Миколаївна бібліотеці, багато чого для неї зробила. Найважливішим досягненням за час керівництва Віра Миколаївна є побудову нового приміщення центральної бібліотека, зміцнення матеріальної бази, укомплектування бібліотек міста талановитими та енергійними фахівцями. Завдяки їй у колективі Новомосковської МЦБС згуртовані талановиті, високого рівня професіонали бібліотечної справи, бібліотеки міста користуються особливою повагою у керівників місцевої влади. За цей час Віра Миколаївна неодноразово була нагороджена грамотами та відзначена подяками обласної та міської адміністрації (почесні грамоти обласного управління культури, місьвиконкому, Міністерства культури УРСР та інші).
Віра Миколаївна завжди була і прискіпливим критиком, і натхненним співавтором у роботі, мудрим і щирим порадником для кожного, хто працював поряд із нею. Велику повагу викликає її вірність і відданість бібліотечній справі, безкорисливе служіння КНИЗІ. І навіть зараз, перебуваючи на заслуженому відпочинку, вона бере активну участь у бібліотечному житті, залишаєтесь кращим і яскравим взірцем для наслідування.
За тривалий час наполегливого керівництва бібліотечною справою Віра Миколаївна як добрий наставник виховала декілька поколінь бібліотекарів, котрі сьогодні достойно продовжують плідну роботу на ниві просвітництва, на благо відродження української культури.
Білої акації грона запашні…: (Про зустріч ветеранів бібліотечної справи) // Вісник Присамар'я.– 2008.– 23 жовтня ( № 41). – С. 9.
Журавель Л. Ще не осінь: (Про директора МЦБС Ковнір В.М.) // Новомосковська правда.– 1990.– 20 черв.– (№ 98).– С. 3.
Кармалицька Т. Гості в бібліотеці: (Про обласний семінар бібліотекарів в центральній міській бібліотеці) // Новомосковська правда.– 1993.– 22 груд.– С. 2.
Ковнір В.М. Якщо робота подобається // Новомосковська правда.– 1989.– 11 листоп.
Ковнир В.М. Хочу сказать... // Новомосковська правда.– 2008.– 1 жовт.– (№ 73).– С. 1.
Івінова П. Радість з книжкових полиць: (Про 55-річний ювілей центральної міської бібліотеки) // Новомосковська правда.– 1998.– 30 верес.– С. 2.
Новая центральная городская библиотека – таков подарок власти городской получили новомосковцы к новому, 2009 году // День Новомосковска.– 2008.– 26 дек.– (№ 51).– С. 1.
Харківських Т. Володарка храму книги: (Про директора МЦБС Ковнір В.М.) // Телесеть.– 2005.– 16 июня (№ 28).– С.10.
Редакція від 09.09.2020