Напередодні весілля наші предки пекли коровай, прощалися з дівочою та парубоцькою волею, прикрашали гільце, плели вінки, запрошували родичів і сусідів.
Серед традиційних тем петриківського розпису є й особлива – Різдво. Навіть зима на петриківських мальовках яскрава і тепла, з особливим святковим настроєм.
Із загартованого післявоєнним дитинством випуску 1953–54 років Дніпропетровської СШ №18 вийшли вчені, лікарі, підполковник міліції, льотчик дальньої авіації...
Дідух – символ Різдвяних свят, нерозривного зв’язку поколінь. Нині стародавня українська традиція замість ялинки прикрашати Дідух відроджується в нашому краї.
За фотографіями і документами особистого архіву полковника військ зв’язку Леоніда Небитова спробуємо відновити невідомі факти біографії нашого земляка.
Мешканці Сурсько-Михайлівки Солонянського району Олександр Пластун і Наталія Семенова перетворили селянську садибу на музей славетного запорожця Микити Коржа.
Громадський діяч Катеринославщини Георгій Алексєєв доклав чимало зусиль для розвитку інфраструктури краю, освітніх і культурних закладів Катеринослава.
Глибина і розмаїття корінної української мови Придніпров’я представлені у «Словнику українських синонімів» письменника, журналіста і лексикографа Олекси Вусика
Губернатори, земські гласні, підприємці, інженери, педагоги – вони служили в різних галузях та було те, що їх об’єднувало: самовіддана праця на благо свого краю
Розгадавши цей тест, ви дізнаєтесь про деякі факти, пов’язані з Кодацькою фортецею, запорозькими поселеннями нашого краю та легендарними козацькими ватажками.
Українське весілля на Катеринославщині мало свої традиції, звичаї, обряди, надбані поколіннями. Перевірити вашу обізнаність традиціями краю допоможе тест.
Картини з вовни, створені директором народного музею-садиби Микити Коржа Наталією Іванівною Семеновою, наповнені глибоким змістом та шаною народних традицій.
Чумакування проіснувало до 70–80 років XIX століття. Разом із ним зник цілий пласт української культури, пам’ять про яку залишилася в історичних свідченнях.
Наполегливо і невтомно Володимир Дубовик досліджував історію підпільної антифашистської організації Амур-Нижньодніпровського району в окупованому Дніпропетровсь