Флора нашого краю різновидна – від звичайних кульбаб до рослин, внесених до Червоної книги України. Почнемо пізнавати природу, що поруч з нами, з сон-трави.
Рослина, завезена в Україну в XVI ст., стала одним із символів нашого народу – символом рідної землі, зв’язку між матерями та синами, щирої та вірної любові.
Сплетений з трав і квітів головний убір, прикрашений барвистими стрічками, наділений магічним змістом – це український дівочий вінок, символ чистоти і незаймано
Маки, ніби червоні вогники, рясно ростуть на полях, луках, узбіччях усього Придніпров’я. Квітка є символом краси, багатства і пам’яті про загиблих на війні.
Чи знаєте ви, що є Всесвітній день кульбаби, який відзначається 13 травня? Отже, про квітку сонця – кульбабку, її властивості, образи у фольклорі та мистецтві.
Рослина занесена до Червоної книги. Її яскраві квіти мають лікувальні та фармакологічні властивості, навесні розквітають у степах і квітниках, милують око.
Чистотіл – отруйна і лікувальна рослина. Його золотаво-жовті квіти, які прикрашають узбіччя доріг і узлісся, здавна використовували в народній медицині.
Вишня – символ світового дерева, життя, один із символів України, рідної землі, матері, дівчини-нареченої. Дерево взаємної любові, весни, краси, мужності.