Перелік публікацій автора - Юрій Берестень

Катеринославська школа садівництва. 1842–1858 роки

У 1842 році з Полтави до Катеринослава переведене училище садівництва, яке згодом отримало офіційну назву Катеринославське училище садівництва другого розряду.

Катеринославська школа садівництва, городництва та бджільництва (1890–1908 рр.)

Катеринославська школа садівництва, городництва та бджільництва зіграла значну роль у розвитку садівництва Придніпровського регіону.

До історії вищої сільськогосподарської освіти на Катеринославщині

На початку ХХ століття губернські земські установи розробили проєкт відкриття сільськогосподарського відділення при Катеринославському вищому гірничому училищі.

Антон Задонцев – видатний вчений-селекціонер

Видатний учений-селекціонер Антон Задонцев багато років очолював Український інститут зернових культур і зробив значний внесок у розвиток рослинництва.

Тетянинський комітет з надання допомоги біженцям

Під час Першої світової війни Катеринославське відділення Тетянинського комітету надавало допомогу постраждалим від воєнних бід.

Воєнна цензура в роки I світової війни за матеріалами Катеринославської губернії

На початку Першої світової війни на території Російської імперії була запроваджена воєнна цензура. Катеринославські джерела зберегли багато інформації про це.

Опіка над дітьми-сиротами Катеринослава в часи Першої світової війни

Під час Першої світової війни у Катеринославі були організовані численні притулки для дітей-сиріт.

Катеринославське товариство бджільництва

З 1899-го і до початку 1917 року Катеринославське товариство Бджільництва розвивало пасічництво в краї та сприяло його широкій популяризації.

Трек довжиною в століття

У 1893 році в Катеринославі було створено Товариство циклістів-аматорів, яке згодом отримало офіційну назву «Катеринославське товариство велосипедистів».

Студентське товариство «Спорт-Клуб» Катеринославського Гірничого інституту

Навесні 1908 року в м. Катеринославі організоване Товариство «Спорт-клуб» Катеринославського гірничого інституту, затверджено його Статут.

Герман Бергман – катеринославський землевласник і громадський діяч

Одним із найуспішніших представників менонітської спільноти Катеринослава був великий землевласник Г.А. Бергман, відомий меценат, філантроп і громадський діяч.

Цирк та й годі!

Наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст. катеринославці полюбляли цирк, який приваблював веселими атракціонами, клоунами, атлетами-борцями та вправними наїзниками.

Олександр Таушев – основоположник спортивного руху в Катеринославі

Одним із основоположників катеринославського спорту був Олександр Таушев, спортсмен-атлет, тренер і спортивний журналіст.

Плавання – приємна розвага та спорт

На початку ХХ століття у Катеринославі працювала школа плавання для дітей, проводилися змагання на звання чемпіона міста з плавання.

Катеринославське Товариство порятунку на водах

1873 року в Катеринославі створено Товариство порятунку на водах, яке переймалося організацією спасіння жертв корабельних трощ і транспортних пригод на Дніпрі.

Олександр Баторський – утаємничений губернатор Катеринославщини

Біографія таємничого губернатора багата на захопливі мандри країнами Центральної та Східної Азії, які супроводжувались ризикованими авантюристичними пригодами.

Катеринославський губернатор Костянтин Шидловський

Він втілив у життя чимало різноманітних проєктів, які й досі визначають архітектурний колорит Дніпра, посідаючи вагоме місце в культурницькому просторі міста.

Соціальна опіка військових інвалідів на Катеринославщині

Під час Першої світової війни на Катеринославщині створена і діяла система соціальної допомоги та медичної реабілітації військових інвалідів.

Пастерівська станція в Катеринославі на початку XX століття

Діяльність Пастерівської станції, провідного центру боротьби зі сказом в Катеринославській губернії, врятувала не одне життя мешканців міста та регіону.

Допомога біженцям в Катеринославі в часи Першої світової війни

На початку Першої світової війни Катеринослав став місцем перебування великої кількості вимушених переселенців, які прибували з прифронтових губерній імперії.

До історії катеринославського заводу І.Я. Езау

Одне з найстаріших підприємств Придніпров'я, «Дніпропетровський комбайновий завод», у 1895 році заснував талановитий інженер І.Я. Езау як сталеливарний завод.

Колонія німців-лютеран Рибальське – Фішердорф

Селище Рибальське, яке нині у складі міста Дніпра, виникло з колонії німців-лютеран Фішердорф, заснованої 1783 року.

Катеринославський дитячий притулок

14 грудня 1840 року в Катеринославі відкрито спеціалізований дитячий притулок, в якому на кошти міської влади та благодійників утримувалися міські сироти.

Історія німецької лютеранської колонії Йозефсталь. Частина I

Селище Самарівка, нині у межах м. Дніпра, засноване у XVIII ст. як колонія німців-лютеран Йозефсталь. Його історія від заснування до середини 20-х рр. XX ст.

Історія німецької лютеранської колонії Йозефсталь. Частина II

Історія колонії німців-лютеран Йозефсталь – селища Самарівки у 1920–1940 рр.

Історія німецької лютеранської колонії Біллерфельд – села Олександрівка. Частина 1

Нинішнє с. Олександрівка в Дніпровському районі засноване як німецька лютеранська колонія Біллерфельд. Історія поселення від заснування до радянського періоду.

Історія німецької лютеранської колонії Біллерфельд – села Олександрівка. Частина 2

Історія німецької лютеранської колонії Біллерфельд, нині села Олександрівка Дніпровського району Дніпропетровської області за часів радянської влади.

Християн Класен – видатний вчений-селекціонер

У першій половині XX століття у Дніпрі працював Християн Класен, видатний вчений-селекціонер порід великої рогатої худоби.

Арнольд Дік родом із Катеринославщини

Відомий у Північній Америці та Німеччині менонітський письменник Арнольд Дік народився на Катеринославщині й ніколи не забував своєї малої Батьківщини.

Забута школа садових робітників у маєтку Макаренків

На початку ХХ ст. у маєтку землевласників Макаренків заснована практична школа садових робітників, яка готувала кадри для садівничих і городницьких господарств.