Перелік публікацій автора - Світлана Пономаренко

Річко Оріль, вода твоя тече звідкіль?

Річка Оріль виникла після жорстокого бою козака Мамая зі змієм-лиходієм. Так розповідає одна з легенд Приорілля.

Володимир Малахов – суперзірка з Кривого Рогу

Володимир Малахов відомий у всьому світі як один із найвидатніших танцівників свого покоління. Європейські критики визначили його «танцівником століття».

Проєкт «Спогади»: ролі та долі кумирів

Телепроєкт «Спогади» – про непересічних Особистостей в історії українського театрального і кіномистецтва, гідних, аби їхню діяльність досліджували та пам’ятали.

Озеро «Довге» на Приоріллі

Озеро «Довге» – гідрологічний заказник і мальовничий куточок Приорілля, перлина краю, – потерпає від людської байдужості й екологічного неуцтва.

В’ячеслав Довженко. Він виборов своє місце під софітами

В’ячеслав Довженко – популярний український актор, впізнаваний і затребуваний у театрі та кіно, улюблениць багатьох глядачів.

«В бій ідуть тільки «старики»: відоме невідоме

Стрічка, яка стала легендою майже одразу після виходу на екран, на якій виросло кілька поколінь, фрази з якої розібрали на цитати і запам’ятали.

Володимир Положій: архітектор, який прикрашав наше місто

Його талант архітектора особливо розкрився при створенні пам’ятників, які додали неповторності мистецькому обличчю міста.

Кінотеатр «Гігант»

Кінотеатр «Гігант» на головному проспекті був першою спеціалізованою капітальною будівлею міста Дніпра – кінопалацем.

«Жовтень»: улюблений кінотеатр студентів

Особливо відомим кінотеатром у Нагорному районі міста на Дніпрі був легендарний «Жовтень», який отримав від містян іншу назву – «Сачок».

Театральний роман довжиною в життя

Народна артистка України Людмила Вершиніна назавжди увійшла до історії дніпровської театральної школи, за довге творче життя відігравши близько 200 ролей.

Кінотеатри Дніпропетровська: відлуння епохи, що минула. 60-ті роки…

З шістдесятих років ХХ сторіччя розпочався справжній бум на будівництво кінотеатрів. Багато з них стали справжньою прикрасою міста.

Архітектурна візитівка Дніпра

Однією з прикрас Дніпра є відомий ресторан «Поплавок», який входить до кращих зразків світового архітектурного бруталізму.

Художні фільми, зняті на Придніпров’ї: «Оптимістична трагедія»

У травні 1963 року відбулася прем’єра фільму «Оптимістична трагедія», зйомки якого відбувалися поблизу селища Рибальське та містечка Придніпровськ.

Микола Гвоздь: з музикою в серці

Микола Гвоздь – митець непересічної багатогранної творчої діяльності, 33 роки він очолював Національну заслужену капелу бандуристів України ім. Г. Майбороди.

Кінотеатри в парках Дніпропетровська-Дніпра

Цікавою сторінкою в історії Дніпровського кінематографу були кінотеатри у парках, які користувались популярністю у мешканців міста.

Дитячі фільми, які знімались у Дніпрі

Наше місто неодноразово ставало майданчиком для кінематографістів різних кіностудій. Знімали тут і фільми для дітей...

Іван Корнієнко – теоретик українського кіна

Іван Корнієнко – відомий український кінознавець, і сценарист, доктор мистецтвознавства, автор багатьох досліджень, монографій і статей з історії і теорії кіна.

З чистих джерел Орелі

Василь Сологуб намагався бути правдивим, наскільки дозволяли обставини і умови радянського режиму. Любив свою землю, родину, друзів і був хорошою людиною.

Продовжувач музичних традицій кобзарів

Юрій Задоя – яскравий представник бандурного мистецтва, який своє життя присвятив популяризації народної музики і українського народного інструмента бандури.

Цирк на Набережній

Будівля Дніпровського цирку – архітектурна гордість міста. Зведена 1980 р. під керівництвом Павла Нірінберга і сьогодні вважається новаторською та унікальною.

Позитивна художниця Олена Половна-Васильєва

Творчо працює в техніках акварелі, батику, витинанки, володіє традиційними техніками ручної вишивки, петриківського декоративного розпису, писанкарства

Вище – тільки небо…

Англійська піаністка українського походження ефективно комбінує класичний стиль, камерний ансамбль і джазову інтерпретацію у концертних виступах і записах.

Збудуйте хату із саману

Традиційні українські хати-мазанки будували з саману. Подібна технологія будівництва була досить поширена в Україні, зокрема й на Придніпров’ї.

Марія Сокіл-Рудницька: примадонна світової опери

Марія Сокіл-Рудницька, вихованка Катеринославської консерваторії і за кордоном зберігала традиції національної української культури.

Міжнародний фестиваль «Музика без меж» – музичний бренд Дніпропетровщини

Міжнародний фестиваль «Музика без меж» має беззаперечний статус музичного символу не лише Дніпропетровщини, але й усієї України.

Ікона святого Миколая з козацької слободи Бабайківка

У Дніпровському художньому музеї зберігається ікона святого Миколая з козацької церкви Бабайківки – іконостасна пам’ятка українського бароко ХVІІІ ст.

Дизайнерське чудо Дніпра

Проєкт освітлення бульвару мистецтв у Дніпрі став переможцем у конкурсі світлового дизайну «LIT Awards».

Художні фільми, зняті на Придніпров’ї. «Висота»

У квітні 2022 року виповнюється 65 років з дня виходу на екрани відомої стрічки «Висота», яку знімали у м. Дніпродзержинську (нині м. Кам’янське).

Найстаріші кінотеатри міста: «Колізей», «Модерн», «Вулкан»

Кінотеатри Катеринослава-Дніпра – цікава сторінка історії краю, яка стала вже легендою, бо жоден із цих закладів не витримав тиску нових часів і конкуренції.

«Вийти заміж за капітана». Художні фільми, які знімали на Придніпров’ї

У 1983 році відбувались зйомки фільму «Вийти заміж за капітана», у якому кіноплівка зафіксувала впізнавані місця нашого краю.

Кінотеатри Дніпропетровська: завершення історії

Кінотеатри «Салют», ім. Бабушкіна», «Січ» – в минулому були потужними культурними центрами у віддалених житлових масивах міста.

Михайло Нездійминога: охоронець історичної пам’яті Бабайківки

Михайло Нездійминога – відомий на Приоріллі краєзнавець із Бабайківки, автор багатьох статей і трьох книг, присвячених історії рідного села та його жителям.

Микола Кудрицький: миттєвості долі

Футболіст Микола Кудрицький запам’ятався вболівальникам як справжній спортивний боєць, із невгамовною жагою до боротьби та «гарматними» ударами по воротах.