Інна Фещенко – керівниця нового покоління

Фещенко Інна Олександрівна
Інна Фещенко – керівниця нового покоління

Україна, Дніпропетровська область

  • 22 травня 1982 |
  • Місце народження: м. Первомайськ Миколаївської області |
  • директорка КЗК «Міська бібліотека для дорослих» Криворізької міської ради

Директорка Міської бібліотеки для дорослих Кривого Рогу – креативна, енергійна та високопрофесійна керівниця.

Є люди, які народжуються, як то кажуть, із золотою ложкою в роті. Їм все дано від народження завдяки становищу батьків. Але є й інші, ті які досягають значних висот в житті завдяки власним неординарним здібностям – яскравому інтелекту, кипучій енергії, ініціативності та працьовитості. Саме такою є директорка Комунального закладу культури «Міська бібліотека для дорослих» Криворізької міської ради Інна Олександрівна Фещенко. 

Ми знаходимо в житті лише те, що самі вкладаємо в нього. 
Ральф Уолдо Емерсон

Народилась Інна Олександрівна теплого весняного дня 22 травня 1982 року в місті Первомайську Миколаївської області, зростала в сільській місцевості (с. Підгородна). Як і всі діти навчалась у школі, бігала до мами на роботу в бібліотеку. Мабуть, саме любов до літератури зумовила вибір майбутньої професії – в 1999 році Інна вступила до Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка на філологічний факультет. Після успішного завершення навчання І. Фещенко переїздить до Кривого Рогу та починає працювати: спочатку в Центрі дитячої та юнацької творчості «Гармонія», а згодом, у відділі культури виконкому Довгинцівської районної в місті ради. Потяг до професійного вдосконалення призводить до навчання в Дніпропетровському регіональному інституті державного управління. Зарекомендувавши себе високо професійною, відповідальною, ініціативною, працелюбною людиною, Інна Олександрівна отримує пропозицію очолити міську систему бібліотек для дорослих. 

Так, у липні 2009 року Інна Олександрівна Фещенко стала керівницею великої бібліотечної системи. В її підпорядкуванні опинилося двадцять п’ять бібліотек-філіалів, центральна бібліотека та шість  відділів, розташованих у семи районах найдовшого міста Європи – Кривого Рогу. Як відповідальна людина, Інна Олександрівна вважає, що керівник має досконало знати справу, якою йому доводиться керувати. Тому директорка вкотре стає студенткою та отримує фахову бібліотечну освіту. 

Інновація відрізняє лідера від наздоганяючого.
Стів Джобс

Під професійним керівництвом Інни Олександрівни бібліотеки стрімко трансформувалися у сучасні культурно-просвітницькі центри та соціокультурні простори, обладнані сучасною комп’ютерною й мультимедійною технікою, які впроваджують інноваційні форми і методи роботи, цікаві різним верствам користувачів. У бібліотеках починають діяти безкоштовні курси з основ програмування за участі громадської організації Brain Basket Foundation і волонтерів, які надають IТ-освіту світового рівня;  обдарована молодь має можливість реалізувати свої творчі здібності на заняттях Школи журналістики та відточити свою англійську в мовному клубі «Speed English»; всі бажаючі отримують юридичну допомогу та консультації спеціалістів Центру надання безоплатної вторинної правової допомоги; люди з інвалідністю знаходять комфортні умови для спілкування, творчої реалізації, розвитку особистості в центрі інклюзивного бібліотечного обслуговування «Культурний світ без меж»; молоді батьки оволодівають тонкощами виховання дітей під керівництвом фахівців у «Школі компетентних батьків»; любителі старовини обговорюють спільні теми на засіданнях клубу «Криворізький колекціонер». 

Навколо креативних бібліотечних працівників гуртуються зацікавлені та небайдужі користувачі, об’єднуючись із однодумцями в клуби за інтересами, наприклад творчі люди збираються у відділі мистецтв центральної бібліотеки на засіданнях клубу «Гармонія», питання сучасного жіноцтва обговорюють у клубі «Троянда» при бібліотеці-філіалі №3, а питання здорового способу життя – в клубах «Мистецтво бути здоровим» та «Здоров’я – це життя» в бібліотеках-філіалах №4 та №19. У бібліотеках відбуваються зустрічі з цікавими людьми, презентації нових  книг криворізьких і українських авторів, покази фільмів, проводяться майстер-класи та тренінги. І це ще далеко не все, бо кожна бібліотека-філіал має свою «родзинку».

Інна Олександрівна володіє високою професійною майстерністю, має різнобічні глибокі знання, проявляє творчу ініціативу, наполегливість у досягненні мети, уміло ставить перед підлеглими завдання і створює умови для їх виконання. Колектив, заряджаючись енергією директорки, працює старанно та злагоджено. 

Одним із пріоритетних завдань директорка вважає осучаснення бібліотек і відповідність їхніх послуг вимогам громади. Інна Олександрівна використовує всі можливості для розвитку закладу. Бібліотеки для дорослих неодноразово брали участь та перемагали в конкурсі проєктів місцевого розвитку «Громадський бюджет», завдяки якому реалізовували амбітні плани: здійснення сучасних ремонтів приміщень, переоснащення бібліотечного простору, придбання нової комп’ютерної та мультимедійної техніки.

Комп’ютеризація бібліотек дала можливість обладнати автоматизовані робочі місця в програмній системі комплексної автоматизації бібліотеки  АІБС «УФД/Бібліотека», що відкрило можливості для створення власних баз даних, в тому числі, електронного каталогу. 

Деякі люди хочуть щоб це сталося, деякі бажають щоб це сталося, а деякі просто роблять це реальністю. 
Майкл Джордан

Сучасна бібліотека в глобалізованому світі, на думку Інни Олександрівни Фещенко, не повинна обмежуватись стінами будівлі та встановленими годинами роботи, вона має бути цілодобово доступна в будь-якій точці світу кожному користувачеві. За ініціативи директорки організовано власний сайт закладу https://bibliokruiz.nethouse.ua/, користувачі якого знайомляться зі структурою закладу, графіком роботи бібліотек, бібліографічними виданнями закладу, дізнаються про культурні події та заходи структурних підрозділів, ставлять питання в сервісі «Віртуальна довідка» та замовляють доставку книг додому. Директорка заохотила своїх підлеглих до створення сторінок у соціальних мережах, тим самим залучаючи до бібліотек сучасних користувачів, які активно використовують новітні інформаційні технології. 

Енергійність та відкритість у всьому новому директорки сприяє налагодженню партнерських стосунків із різними установами, підприємствами, громадськими об’єднаннями. У 2017 році Інна Олександрівна взяла активну участь у тренінгу з розвитку креативного мислення у м. Києві, організованому Німецьким товариством із міжнародного співробітництва GIZ, що стало початком довгострокової співпраці. В результаті активної діяльності керівниці бібліотеки отримали від Німецького товариства GIZ комп’ютерну техніку та сучасні офісні меблі, що значно покращило їхній бібліотечний сервіс. 

Змістовну роботу І.О. Фещенко налагодила з організаціями національних громад, які проживають у місті. Інна Олександрівна підтримує тісний контакт із органами влади, з комунальними закладами культури міста – бібліотечні працівники яскраво та креативно беруть участь у районних і міських культурних заходах: Фестивалі мистецтв національно-культурних товариств міста «Єдина родина – моя Україна», фестивалях «Єврофест», Industrial Fest, Фестивалі сім'ї, кохання та вірності, в святкуванні державних і пам’ятних дат. 

Небайдуже серце Інни Олександрівни щиро відгукується на добрі справи. Заклад активно підтримує благодійні акції міського та всеукраїнського рівнів, як то допомога воїнам АТО та вимушеним переселенцям, участь у благодійному аукціоні «Звичайне диво» тощо. 

Високі професійні якості керівника неодноразово були оцінені належним чином: в доробку Інни Олександрівни почесні грамоти та листи подяки від міської та районної влади. В 2018 році директорка здобула перемогу в номінації «За досягнення в культурно-мистецькій діяльності, збереження і популяризацію історичної та культурної спадщини, формування національної самосвідомості населення» в обласному конкурсі «Відзначення молодих мешканців області у 2018 році за досягнення в різних сферах суспільного життя, професійної діяльності, активну участь у розбудові регіону».

Не потрібно боятися віддати щось хороше для того щоб отримати щось чудове. 
Джон Рокфеллер.

Будучи високопрофесійним керівником вона залишається чуйною, мудрою та відкритою людиною, головним правилом якої в спілкування з колегами є людяність. Гордовитість, зверхність зовсім не притаманні директорці І.О. Фещенко. Вона цінує внесок кожного співробітника, поважає професійність, ініціативність, творчу думку, працелюбність і відданість справі, заохочуючи на нові проєкти, надихаючи на творчі устремління. Активно підтримує цікаві ініціативи співробітників та надає всебічну допомогу в їх втіленні. Непересічні організаторські здібності та ділові якості директорки створюють комфортний робочий клімат і доброзичливі стосунки між співробітниками в колективі. Інна Олександрівна заслужено користується повагою колег і партнерів бібліотеки. 

Вона віддана своїй справі цілковито, навіть вимріяне материнство не відірвало її надовго від керування закладом. Вже через рік після появи улюбленої донечки Інна Олександрівна повернулася до роботи. Вимоглива до себе та підлеглих у професійній діяльності вона в неформальному спілкуванні життєрадісна, весела, товариська, відкрита, чуйна та доброзичлива. 

Успіх закладу – це результат невтомної праці, високого професіоналізму, наполегливості та ініціативності директора.

 

Лідія Каратєєва
Бібліографія:

Фещенко І. За останні роки зріс попит на сучасну історичну літературу: інтерв’ю директора КЗК «Міська бібліотека для дорослих» Інни Фещенко / вів М. Крамаренко // Червоний гірник.– 2016.– 6 жовт.– С. 6.
Створено: 04.09.2019
Редакція від 17.09.2020