«Палац охорони здоров’я» для заводу ім. Петровського своїм виглядом нагадував не звичайну лікарню чи робітничу поліклініку, а італійське палаццо XVI століття.
Фото-проєкт галереї «Це моє місто – в ритмі зі мною пульсує» Центральної дитячої бібліотеки Нікополя відкриває незвичні ракурси знайомих будівель міста.
Результатом двадцятирічних досліджень воєнного історика Івана Стороженка стало точне визначення місця славнозвісної Жовтоводської битви і туристичний маршрут.
1913 року власники будинку і готелю, архітектор, мешканці Катеринослава ще не знали, що «Асторія» скоро опиниться у вирі бурхливих подій і стане знаменитою.
Монумент Вічної Слави – найбільш знаковий пам’ятник міста на Дніпрі, присвячений темі війни та Перемоги, символ пам’яті про трагічний період нашої історії.
Нині нечасто на фасадах будинків Дніпра побачиш кам’яні зображення птахів, левів і сатирів. Це – спадок архітектурного декору кінця XIX – початку XX століть.
Вчені вважають, що Керносівський ідол є яскравою ілюстрацією до індуїстської Рігведи і свідчить про зв’язки Придніпровського краю зі стародівньою Індією.
Верхньодніпровськ – одне з найстаріших міст області з унікальною історією, цікавою сучасністю, талановитими людьми, які жили, працювали і прославляли його.
У старій частині Нікополя збереглися пам’ятники історії та культури, які можуть стати об’єктом національних і міжнародних туристично-екскурсійних маршрутів.
Покров – місто, де минуле і сучасність сплелися воєдино у славетній історії, що від скіфів та запорозьких козаків дорогоцінним скарбом плекають нащадки.
Одна з найзагадковіших пам’яток Дніпропетровщини – Монастирський острів. Тут багато різноманітних цікавинок: природних, археологічних, історичних, культурних.
Олександр Поль об’їздив майже всю Катеринославську губернію, бував у різних українських та інших містах Російської імперії, відвідав кілька європейських країн.
Дніпровська академія музики імені М. Глінки, освітній заклад із 120-літньою історією, виховав тисячі майстрів музики, створив багато музичних колективів.
Мешканці Сурсько-Михайлівки Солонянського району Олександр Пластун і Наталія Семенова перетворили селянську садибу на музей славетного запорожця Микити Коржа.
Герої книги Ірини Голуб «Сім чудес Дніпропетровщини» продовжують подорожувати рідним краєм. Друга подорож присвячена скіфським і половецьким кам’яним бабам.
Захоплююча розповідь про побудову фортеці Кодак спонукала героїв книги Ірини Голуб «Сім чудес Дніпропетровщини» до подорожі на історичне місце над Дніпром.
«Сім чудес Дніпропетровщини», художньо-пізнавальна книга для юнацтва, відкриває цікаві сторінки історії краю. Частина перша про таємниці скіфських курганів.
Герої книги «Сім чудес Дніпропетровщини» знайомляться з історією заводу «Південмаш», завдяки якому Дніпропетровськ називали космічною столицею України.
Герої книги Ірини Голуб «Сім чудес Дніпропетровщини» продовжують подорожувати рідним краєм. Третя подорож присвячена Троїцькому собору в м. Новомосковську.
Мандрівка рідним краєм привела героїв книги «Сім чудес Дніпропетровщини» до Самарського Пустельно-Миколаївського монастиря – пам’ятки архітектури XVIII–XIX ст.
Герої книги Ірини Голуб «Сім чудес Дніпропетровщини» знайомляться з історією унікального залізничного мосту Катеринослава, нині – Амурського мосту м. Дніпро.
За допомогою історичних карт і співставлення їх із сучасною топографією можна зазирнути у давні часи козацького селища Таромського, овіяного міфами та легендами
Унікальна атмосфера українського побуту, обрядів і звичаїв, чудова природа та історичні пам'ятки дозволять здійснити подорож у минуле українського козацтва.
Запрошуємо прогулятися цікавими та привабливими пішохідними бульварами міста Дніпра, за своєю архітектурою схожими з європейськими, – Кельнськім і Південним.
Захоплююча фотопрогулянка стародавнім Верхньодніпровськом знайомить із затишним містом, яке розташувалось на річці Самоткань та березі Кам’янського водосховищ
Будівля Дніпровського цирку – архітектурна гордість міста. Зведена 1980 р. під керівництвом Павла Нірінберга і сьогодні вважається новаторською та унікальною.