Вулиця Михайла Грушевсько: історія та сучасність поруч
У такій страшній боротьбі треба бути свобідним і незв’язаним! Се перша умова і велика необхідність — вимога самостійності, котрої тому мусять до останнього боронити всі, кому дорогі інтереси України і її трудового народу.
Вулиця імені Михайла Грушевського розташована у Шевченківському районі Дніпра. Вона бере свій початок від проспекту Дмитра Яворницького (продовження вулиці Липинського) та піднімається на південь угору другого пагорба міста Дніпра, де переходить у проспект Богдана Хмельницького. Довжина вулиці Михайла Грушевського 2 200 метрів.
Колишні її назви: Казанська та Карла Лібнехта.
До радянської влади вулиця називалась Казанською. На найвищому її місті стояла так звана Казанська церква. Вулиця почала формуватись у другій половині XIX століття. На ній збереглося чимало давніх одноповерхових будинків дореволюційних часів. Серед старих маленьких будівель можна побачити і чотириповерховий будинок Самсона Липавського його призначали під готель чи під мебльовані кімнати. Багатий домовласник увічнив своє ім’я: на фронтоні викладено з цегли його ім’я «Самсон».
Радянська влада в 1923 році перейменувала вулицю на честь Карла Лібнехта – засновника комуністичної партії Німеччини.
За декомунізації 2016 року вулиця перейменована на честь історика та першого Президента України – Михайла Грушевського.
Вулиця Михайла Грушевського – історичний центр Дніпра. Деякі будівлі мають справжню історичну цінність, і можуть допомогти бажаючим зануритись в атмосферу давнього міста Катеринослава. Але зовсім недалеко від старих будинків побудовані нові хмарочоси, які нагадують нам про те, що зараз XXI сторіччя, і місто розвивається, набуваючи сучасного вигляду.
Редакція від 05.11.2024.