Індустріальний район міста Дніпро

Індустріальний район міста Дніпро

Індустріальний район – північно-східні ворота міста, адміністративний район міста Дніпро, розташований на півночі міста в центрі лівобережжя.

Індустріальний район – північно-східні ворота міста, адміністративний район міста Дніпро, розташований на півночі міста в центрі лівобережжя.

Район утворений у 1969 р., його площа – 3 267,9 га. Назва району відображає промислову міць цієї частин міста – на території району розташований «Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод (Інтерпайп НТЗ)» https://ntrp.interpipe.biz/ – підприємство, що спеціалізується на виробництві коліс, бандажів, вісей та колісних пар для вантажного, пасажирського та локомотивного залізничного транспорту.

Індустріальний район охоплює такі мікрорайони та житлові масиви: частина ж/м Калинівський новий (Султанівка); Калинівський-6; Лівобережний-3 та 4; ж/м сучасних багатоповерхових будівель уздовж вулиці Калинової протяжністю 3 200 м.

Головна артерія району – Слобожанський проспект довжиною 6 300 метрів, головна сполучна траса міста з півдня на північ. Серед великих проспектів також проспекти Миру і Калнишевського довжиною по1 500 м.

Забудова району розпочалася наприкінці 1950-х рр. Вулиці забудовані переважно 5-ти поверховими житловими будівлями. Сьогодні район поділений на велику кількість вулиць, які мають свій колорит, цікаві куточки та місцини. Багато вулиць змінили назви і прикрасилися цікавим стінописами, багато будинків реставруються.

В Індустріальному районі працює вісімнадцять шкіл. Багато з них останнім часом реставровані та переобладнані. На їхніх територіях збудовані спортивні майданчики, облаштовані поля для футболу та сучасні спортивними снаряди.

У центрі району розташований сквер Слобожанський – зона відпочинку на однойменному проспекті у місці перетину з вулицею Богдана Хмельницького. Спортивні та дитячі майданчики, затишні лави, зелені алеї, парк із різними розважальними елементами – гойдалками-балансирами, одномісними гойдалками-пружинками, маленький скеледром, мотузковий парк – все це надає можливість мешканцям чудово провести вільний час.

Центральний сквер Індустріального району – сквер імені Олександра Усачова – гарне атмосферне місце для відпочинку та насолоди природою. У сквері встановлений арт-об’єкт – триметрова скульптура «Індустріальне серце Дніпра» вагою 700 кг, виконана у стилі стімпанк, в «аортах» якого – будинки і заводи. Для любителів активного відпочинку прокладені велосипедні та пішохідні доріжки, облаштований дитячий майданчик із сучасними атракціонами, збудований скеледром для любителів карколомного катання. Все це робить відпочинок для дітей цікавим і веселим, а для дорослих – комфортним. Для дніпрян і гостей міста з домашніми тваринами облаштована окрема територія для вигулу та ігор із собаками. Сквер має мобільне укриття на випадок повітряної тривоги. Місцева влада, депутати та мешканці району постійно прикрашають територію, створюючи затишні куточки, цікаві локації, об’єкти стріт-арту. 

На березі річки Дніпро розташований ексклав району – комунальне підприємство парк відпочинку «Сагайдак». Територія площею майже 27 гектарів розділена на дві частини. Основна частина розташована ліворуч від мосту де працює пляж, оточений зеленою зоною. Праворуч від мосту (якщо дивитися з боку центральної частини міста) облаштована набережна, де розташовані цікаві локації – «Фонтан закоханих», оглядовий майданчик, із якого відкривається чудовий краєвид на правий берег міста, сходи, якими можна спуститися до берегової лінії річки, чудовий 6-метровий «Міст закоханих», встановлений, щоб молодята, за весільною традицією та повір’ями, могли повісити на нього замочок зі своїми іменами.

У промисловій зоні району, поблизу вулиці Журналістів, розташоване штучне озеро Котлован, або Криничне площею водного дзеркала 12,95 га та об'ємом води 0,7 млн кубічних метрів. Озеро є місцем відпочинку місцевих жителів Індустріального району, на його узбережжі є безкоштовний і платний пляжі.

Сьогодні район оновлюється, містяни люблять гуляти затишними вулицями, проводити час у скверах і біля водоймища.

 

Створено: 09.09.2024.
Редакція від 10.09.2024.
Віра Піскун