Життєвий шлях Андрія Виноградова – спеціаліста у галузі прокатного виробництва, зачинателя наукових шкіл прокатників і термістів у металургійній науці.
Андрій Лобода – відомий вчений, який зробив вагомий внесок до низки галузей суспільних наук – фольклористики, етнографії, літературознавства, історії театру.
Видатний учений-селекціонер Антон Задонцев багато років очолював Український інститут зернових культур і зробив значний внесок у розвиток рослинництва.
Багато років на філологічному факультеті ДНУ викладає Валентина Галацька. Вона ніби уособлення нашої культури: завжди привітна, усміхнена та енергійна.
За фотографіями і документами особистого архіву полковника військ зв’язку Леоніда Небитова спробуємо відновити невідомі факти біографії нашого земляка.
Владилена Кокіна – легенда фізкультурного руху Жовтих Вод, багаторазова чемпіонка та рекордсменка України, Європи та світу з легкої атлетики серед ветеранів.
Володимир Маковський, визначний вчений у галузі турбінобудування, ім’я якого можна знайти в енциклопедіях, кілька десятків років жив і працював у нашому краї.
Микола Капустянський, видатний український військовий і політичний діяч, один із засновників і керівників ОУН, відомий у світі та невідомий серед земляків.
Лінія життя Геннадія Маркова схожа на пригодницький фільм. Але саме завдяки цьому всі роки доля вела його до єдино вірного і тільки йому призначеного вибору.
Йосип Танатар входить до когорти вчених і педагогів, що складають славу і гордість історії НТУ «Дніпровська політехніка» і всієї вітчизняної гірничої науки.
Спортивні досягнення тренера боксерів Івана Карпόвича та його брата, чемпіона серед марафонців-ветеранів Василя Карпόвича широко відомі за межами України.
Микола Ісаєнко – легендарний директор, а згодом ректор Дніпропетровського металургійного інституту, який понад 30 років очолював цей вищий навчальний заклад.
110 років тому народився видатний радянський вчений українського походження, конструктор ракетно-космічної техніки і засновник дніпровського КБ «Південне».
Вона відчула своє покликання в сім років. Незважаючи на те, що талантів має багато, в одному поєднала всі свої музи. Накресливши стежинки до кожного серця.
Вперше заслужена артистка України Надія Юрійчук почула орган у п’ять років, а зараз вона солістка тієї сцени, з якої починалися її найсильніші музичні враження.
Наталія Василенко – дослідниця історії літератури Придніпров’я другої пол. ХІХ – поч. ХХ ст., одна з тих, хто стояв біля витоків музею «Літературне Придніпров’я
Діяч громадянської війни, видатний полководець, анархіст Нестор Махно, безперечно, був непересічною особистістю і залишив глибокий слід в історії нашого краю.
Вона завжди поспішає до дітей, радіє кожній зустрічі з ними, вміє розкрити творчі можливості учнів і пробудити жадобу знань. А головне – навчає дітей мислити.
Микола Корф зіграв важливу роль в історії розвитку Придніпров’я, особливо в галузі народної освіти, його ім’я заслужено займає місце серед видатних діячів краю.
Журналіст Олександр Черніков загинув 22 січня 2015-го поблизу Донецького аеропорту, прикриваючи відхід бойових товаришів під обстрілом російських танків.
Шукати добрі начала, «які ведуть нас до порозуміння і, аж ні в якому разі, не до розбрату й війни» – розмірковує поет над сучасною українською літературою.