Тест «Вишиванка – чарівний світ на полотні»

Тест «Вишиванка – чарівний світ на полотні»

Україна, Дніпропетровська область

Тест про історію, символізм і особливості української вишиванки.

Одягнімо, друже, вишиванки –
Наш чарівний український стрій.
Не для когось, не для забаганки,
А для себе, вірний друже мій.

Василь Дерій

Оберіг-сорочку вишила для сина.
Візерунком стали символи Вкраїни:
І верба, й калина, сонях біля хати.
Щастя для дитини вишивала мати.

Леся Вознюк

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нині вишиванка переживає піднесення і відродження, адже українці згуртувалися так, як ніколи, з любов’ю підтримуючи власні традиції. Вишиванка є символом краси, здоров'я і щасливої долі. Її вважають оберегом української нації. Вишита сорочка символізує сімейні цінності – пам'ять роду, вірність і любов. Історія національно вбрання українців сягає глибокої давнини. Наші працьовиті пращури завжди вміли створити справжню красу з полотна і ниток.

Достеменно невідомо, коли ж вишиванка почала розвиватись як галузь мистецтва. Дослідники стверджують, що розвиток вишиванки відбувався протягом кількох століть. З року в ріку наші предки збагачували ремесло новими орнаментами та техніками. Майстрині навчилися виготовляти нитки унікальних відтінків для того, щоб на полотні вигравали нові кольори. Елементи вишиванки все частіше використовуються в дизайні не тільки одягу.

День вишиванки, який з 2006 року, за ініціативи студентів Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, відзначається у третій четвер травня, вже не лише всеукраїнське свято, а й міжнародне.  По всьому світу об'єднуються українці в одній ідеї і показують, що мають власну самоідентифікацію та національний код. 

Тест нагадає цікаві факти, пов’язані з українськими традиціями вишивки та особливостями вишиванок, які не лише атрибут свята, а й повсякденний елемент життя українців.

 

Титульне фото Вишиванки Дніпропетровщини. Фото Ольги Сербовки.

 

Тетяна Глоба
Створено: 16.05.2023
Редакція від 16.05.2023